Autor Wątek: Dywizjon 316 Warszawski - Puchacze  (Przeczytany 23612 razy)

Dywizjon 316

• Poborowy
  • Reputacja 1
Dywizjon 316 Warszawski - Puchacze
« dnia: Maj 21, 2013, 16:51:30 pm »

Witaj w 316 Dywizjonie Myśliwskim !
Zwiemy się Puchaczami !

Zapraszamy w szeregi naszego Dywizjonu kultywującego tradycję historycznego 316 Myśliwskiego Dywizjonu
( Pierwszej Brygadzie Pościgowej im . Dzieci Warszawy )! Jeżeli pragniesz rozwijać swoje umiejętności pilota i szukasz ekipy z którą będziesz mógł dzielić się pasją, jaką jest lotnictwo to jest właśnie miejsce dla Ciebie !

U nas znajdziesz odpowiednie warunki do rozwoju, organizujemy treningi wewnętrzne oraz sparingi z innymi klanami. W naszych szeregach znajdziesz miłośników awiacji oraz osoby wykonujące zawód pilota ! Wszystko odbywa się w przyjaznej atmosferze!

Znajdziesz nas na bitwach HB i FRB !

Czego od Ciebie wymagamy ?

- Co najmniej 19 lat i dojrzałości emocjonalnej.
- Systematyczności w grze.
- Szacunku i odpowiedniego zachowania w stosunku do współ-klanowiczów i innych graczy.
- Sprawnego mikrofonu jak i sporej dawki poczucia humoru.
- Przy rozpatrywaniu podania bierzemy pod uwagę statystyki Twojego konta.

Co możemy Ci zaoferować ?

- Wspólną grę z sympatycznymi ludźmi i poczuciem humoru.
- Naukę lataniem formacjami na bitwach historycznych, full real.
- Wspólne turnieje jak i ranking turniejowy klanowy.
- System rang klanowych.
- Treningi latania w formacjach i kluczach.
- Osłonę twojego tyłka podczas bitew, czyli skrzydłowy!
- Wszelką pomoc przy pytaniach związanych z grą.
- Bazę wiedzy nt. taktyki powietrznej oraz masę artykułów o awiacji.
- Posiadamy własną stronę internetową oraz komunikator Team Speak 3

Puchacze z 316 latali na poniższych samolotach :
Hawker Hurricane Mk-I - od 22 lutego 1941
Hawker Hurricane Mk-IIA i Mk-IIB - od 2 sierpnia 1941
Supermarine Spitfire Mk-VBi VC - od 13 grudnia 1941
Supermarine Spitfire Mk-IXC - od 13 marca 1943
Supermarine Spitfire Mk-VB - od 21 września 1943
North American Mustang Mk-III - od 13 kwietnia 1944
U nas latamy maszynami wszystkich nacji !

Z wszelkimi pytaniami prosimy kierować się na naszą stronę
http://316.enjin.com/
Tutaj w dziale "Rekrutacja" znajdziesz podanie, które po wypełnieniu zostanie poddane weryfikacji.
Po zaakceptowaniu zostaniesz zaproszony na nasz serwer Team Speak 3.

ZAPRASZAMY ! 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2013, 17:40:19 pm wysłana przez Dywizjon 316 »

Otto_Kohl

• Starszy sierżant
  • *
  • Reputacja 7
  • Puchacz !
Odp: Dywizjon 316 Warszawski - Puchacze
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2013, 15:47:59 pm »
Przypominamy się i informujemy, że 316 Dywizjon Myśliwski "Warszawski"  w dalszym ciągu prowadzi rekrutacje !

Poszukujemy zdolnych i aktywnych pilotów z co najmniej 40h doświadczeniem w HB oraz korzystym współczynnikiem K/D. Więcej informacji dotyczących rekrutacji znajdziecie tutaj : http://316.enjin.com/rekrutacja . Przed złożeniem podania należy zalogować się na portalu Enjin.

Zapraszamy również do śledzenia wpisów dotyczących historii 316 Dywizjonu Myśliwskiego "Warszawskiego" oraz historii lotnictwa Polskiego. Znajdziecie u nas regularnie moderowane kalendarium najważniejszych wydarzeń Dywizjonu "Puchaczy", życiorysy lotników oraz raporty z działań bojowych. Prowadzimy archiwum zdjęciowe i zbieramy wszelkie materiały dotyczące historycznego 316 Dywizjonu, którego tradycję kultywujemy.

Wstąp w szeregi Puchaczy !

« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2013, 15:57:51 pm wysłana przez Otto_Kohl »

Otto_Kohl

• Starszy sierżant
  • *
  • Reputacja 7
  • Puchacz !
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2013, 13:24:19 pm »
Trochę propagandy na odświeżenie tematu.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2013, 13:27:23 pm wysłana przez Otto_Kohl »

SuperWarrior

• Admin Wiki
  • Podporucznik
  • *
  • Reputacja 3
  • Taki tam
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2013, 15:59:42 pm »
Wiek twoją ceną!

Otto_Kohl

• Starszy sierżant
  • *
  • Reputacja 7
  • Puchacz !
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2013, 13:34:37 pm »
No cóż, jest to zabezpieczenie przed tak zwaną "gimbazą" ,a osobiście nie lubię grać z osobami które nie przeszły jeszcze mutacji głosu  :o. Jak na razie spisuje się znakomicie.

SuperWarrior

• Admin Wiki
  • Podporucznik
  • *
  • Reputacja 3
  • Taki tam
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2013, 14:49:33 pm »
Znaczy się macie 5 graczy?

Otto_Kohl

• Starszy sierżant
  • *
  • Reputacja 7
  • Puchacz !
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 06, 2013, 15:09:06 pm »
Kolego dlaczego spamujesz nasz temat ( takie właśnie wypowiedzi utwierdzają nas w słuszności cenzusu wiekowego ::) )  ? Sprawdź sobie w statystykach jeśli jesteś zainteresowany ilością pilotów w naszym Dywizjonie.

Proszę moderatora o wyczyszczenie niepotrzebnych postów.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2013, 15:32:20 pm wysłana przez Otto_Kohl »

SuperWarrior

• Admin Wiki
  • Podporucznik
  • *
  • Reputacja 3
  • Taki tam
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 06, 2013, 16:17:16 pm »
Widocznie niespecjalnie podoba mi się ukazywanie klanów jako tych najbardziej ogarniętych tylko z tego powodu że mają +18. To w takim przypadku kogo byście wpuścili do klanu, 13-latka, który zna historię tego dywizjonu i innych i podziwia samoloty II wojny światowej, czy 24-letniego człowieka z ADHD, który rammowałby wasze samoloty?

Edit: Zanim zaczniesz się na mnie rzucać z tekstami "Sam masz ADHD" albo coś w tym stylu, przemyśl to co napisałem. Chciałbym po prostu żeby do takiego historycznego klanu każdy mógł wejść i mieć swoje 5 minut.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2013, 16:47:13 pm wysłana przez SuperWarrior »

Otto_Kohl

• Starszy sierżant
  • *
  • Reputacja 7
  • Puchacz !
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 07, 2013, 08:05:16 am »
Widocznie niespecjalnie podoba mi się ukazywanie klanów jako tych najbardziej ogarniętych tylko z tego powodu że mają +18.

Sam wiek tego nie determinuje, to tylko jedno z zabezpieczeń przed niepożądanymi osobami.

To w takim przypadku kogo byście wpuścili do klanu, 13-latka, który zna historię tego dywizjonu i innych i podziwia samoloty II wojny światowej, czy 24-letniego człowieka z ADHD, który rammowałby wasze samoloty?

Ani jednego ani drugiego, nie ma miejsca dla takich osób w naszym Dywizjonie. Przykro mi ale nie chcemy grać z dziećmi (i nie mam na celu Ciebie obrażać, po prostu stwierdzam fakt).

Edit: Zanim zaczniesz się na mnie rzucać z tekstami "Sam masz ADHD" albo coś w tym stylu, przemyśl to co napisałem. Chciałbym po prostu żeby do takiego historycznego klanu każdy mógł wejść i mieć swoje 5 minut.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś założył swój Dywizjon na swoich zasadach, złożony z ogarniętych 13-latków - Powodzenia ! Chętnie udostępnię Ci materiały historyczne.

A teraz proszę moderatora o wyczyszczenie wątku z niepotrzebnych postów.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2013, 08:27:58 am wysłana przez Otto_Kohl »

Bezem

• Major
  • *
  • Reputacja -11
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 07, 2013, 08:58:06 am »
Pozwolę się sobie wtrącić w rozmowę (mam nadzieję, że nie będziesz Otto zły na mnie za ten niewielki spam). W każdym razie chciałbym młodszemu koledze wytłumaczyć preferencje klanów/dywizjonów/gildii etc. co do wieku przekraczającego 18. Super, masz rację, że wielu 13 latków może być bardziej ogarniętych od 25 a nawet 30-latków :) Nikt temu nie przeczy. Jednak rozchodzi się także o coś innego. Z wiekiem przychodzi pewna swoboda działań w zakresie życia rodzinnego i zależności. Do około 20 roku życia wiele osób jest zależnych finansowo od rodziców. Mieszkają z nimi itd. Skutkuje to tym, że to rodzice dyktują warunki. W wieku 13 lat nie możesz zapewnić klanowiczów w 100%, że mama nie odłączy Ci internetu, bo się nie uczysz lub masz iść do sklepu(nie odbieraj tego co napisałem w negatywny sposób, bo ja sam tak miewałem :)). Są dywizje grające 4Fun, gdzie możesz mieć możliwość dołączenia. A w tym wypadku, może koledzy z Warszawskiego chcą utworzyć ekipę zgraną z ludzi traktujących grę poważnie(nie mówię, że Ty tego nie robisz) i dorosłych. Nie możesz być zły przez to, że ustalają wiek minimalny. Mam nadzieję, że rozjaśniłem trochę sytuację :) Mam też nadzieję, że nikt mnie nie pobije za spamowanie :(
;)
Pozdrawiam :)

Otto_Kohl

• Starszy sierżant
  • *
  • Reputacja 7
  • Puchacz !
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 07, 2013, 12:09:26 pm »
Jeśli kogoś nurtuje geneza oznaczeń polskich dywizjonów myśliwskich w RAF to wklejam fragment który to wyjaśnia. Więcej tekstów historycznych znajdziecie w naszym dziale "historycznym" o tutaj http://316.enjin.com/raporty

Fragment książki 316 Warszawski Dywizjon Myśliwski autorstwa Bernarda Karola Buchwalda.

"Wszystkie samoloty Polskich Sił Powietrznych te z biało czerwonymi szachownicami i POLAND-ami, wchodziły w skład Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii więc i ich podstawowe oznakowanie musiało być takie, jakie obowiązywało w RAF. W jednej trzeciej długości kadłuba, licząc od kabiny pilota wymalowane były narodowe kolory brytyjskie w kształcie koła (...). Przed i za tym kolorowym kołem były wymalowane duże litery - dwie między kołem a kabiną pilota i jedna za kołem w kierunku ogona, na przykład SZ i E. Dwie litery w tym przypadku SZ stanowiły znaki rozpoznawcze dywizjonu, a litera samodzielna była znakiem rozpoznawczym samego samolotu w jednostce, a często pilota. 316 Dywizjon miał właśnie litery SZ. Dowódcy dywizjonu, dowódcy eskadr, a czasem inni piloci latali stale na samolotach oznakowanych zawsze tą samą literą, najczęściej pierwszą literą
nazwiska.

Obsługa naziemna w akcji przy samolocie Aleksandra Gabszewicza, wyraźnie widoczne oznaczenia taktyczne.

Pierwszy dowódca 316 Kpt. Frey latał na maszynie SZ-F, dowódca eskadry "A" kpt. Barański na maszynie SZ-B, dowódca eskadry "B" kpt. Wilczewski SZ-W. Gdy dowódcą Dywizjonu został kpt. Gabszewicz to latał stale na maszynie oznakowanej SZ-G. Litery oznaczające dywizjon przez całe "życie" jednostki, aż do chwili, kiedy dana jednostka została skreślona z ewidencji Królewskich Sił Powietrznych i przestawał istnieć, pozostawały takie same.

Replika samolotu Gabszewicza na terenie lotniska w Northolt ozn. EN526.

Litery kodowe dywizjonów polskich w WB poprzez swój układ alfabetyczno-fonetyczny sprawiły, że w niektóryh przypadkach zaczęto utożsamiać pilotów z literami ich dywizjonów i zaczęto nadawać im nazwy poczęte od kodowych liter. I tak pilotów dywizjonu 303, którego litery kodowe były RF, zaczęto nazywać Rafałkami; pilotów 308 - ZF - Zefirkami; 316- SZ - Szakalami; 317 - JH - Juhasami, a pilotów 315 - PK, na podstawie skojarzenia ze skrótem PKP - Kolejarzami. Miły zwyczaj."
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2013, 12:12:53 pm wysłana przez Otto_Kohl »

Otto_Kohl

• Starszy sierżant
  • *
  • Reputacja 7
  • Puchacz !
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 09, 2013, 08:12:10 am »
VS.

Mam nieskrytą przyjemność zakomunikować, że wczoraj 316 Dywizjon Myśliwski "Warszawski" rozegrał sparing z uważanym za najlepszy w rozgrywkach HB w War Thunder rosyjskim klanem FuFu ( który zajmuje obecnie 1 miesjsce w rankingu ). Rozegraliśmy 4 bitwy 8 vs 8. Sparing zakończył się wynikiem 3:1 dla "Puchaczy" 8).

Tutaj możecie oglądnąć powtórkę meczu na Twitch.tv, wkrótce pojawi się też na YouTube.

http://pl.twitch.tv/fufufu_tv/b/442713686
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2013, 15:53:00 pm wysłana przez Otto_Kohl »

Bezem

• Major
  • *
  • Reputacja -11
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 09, 2013, 15:38:50 pm »

Graty! :)

Otto_Kohl

• Starszy sierżant
  • *
  • Reputacja 7
  • Puchacz !
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 12, 2013, 08:01:18 am »
Obiecana powtórka sparingu na Youtube.

http://www.youtube.com/watch?v=hC6ot7PrXzI

Otto_Kohl

• Starszy sierżant
  • *
  • Reputacja 7
  • Puchacz !
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 10, 2013, 13:23:38 pm »
Ekipa wirtualnego 316 Dywizjonu Myśliwskiego "Warszawskiego" ma przyjemność poszczycić się odtworzeniem oryginalnych szalików Puchaczy w kolorze bordowym z godłem Dywizjonu. Tego typu szalik będzie można już wkrótce wygrać biorąc udział w konkursie z wiedzy historycznej o 316 DM.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2013, 13:26:18 pm wysłana przez Otto_Kohl »