War Thunder - Polski serwis - News: Maraton Czołgisty: Modyfikacje

War Thunder

Pobierz grę Forum

O grze

Poradniki

Inne

Maraton Czołgisty: Modyfikacje

Jednostki naziemneSystem modyfikacji będzie taki sam jak w wypadku samolotów, modyfikacje podzielone są na trzy grupy - “Mobilność”, ”Opancerzenie” i “Uzbrojenie”.Przyjrzyjmy się każdej z grup:
Mobilność
Modyfikacje z grupy “Mobilność poprawiają wydajność silnika, zawieszenia i skrzyni biegów czołgu bądź działa samobieżnego. Oto lista dostępnych modyfikacji:
Gąsienice - serwis gąsienic. Wymiana zużytych gąsienic i sworzni oraz dotowanie napięcia gąsienic poprawiają prowadzenie czołgu i jego możliwość pokonywania terenu.
Zawieszenie - dostosowanie i serwis zawieszenia. Wymiana uszkodzonych i zużytych elementów elastycznych oraz smarowanie krążka prowadzącego i łożysk kół czołgu. Te czynności poprawiają wytrzymałość zawieszenia, zmniejszają kołysanie i zwiększają celność prowadzonego ognia w ruchu.
Filtry - mycie i czyszczenie filtrów powietrza, oleju i paliwa zwiększa potencjał silnika.
Układ hamulcowy - dostosowanie i serwis układu hamulcowego zwiększa efektywność hamowania. Modyfikacja ta poprawia kontrolę podczas skrętów i zmniejsza jego promień.
Skrzynia biegów - serwis skrzyni biegów. Wymiana elementów trących i węzłów, smarowanie skrzyni biegów i dostosowanie drążków kontrolnych. Czynności te poprawiają kierowanie czołgiem i zmniejszają straty mocy przy zmianie biegów.
Silnik - wymiana starego silnika na nowyOpancerzenie
Modyfikacje z tej grupy pozwalają na montaż dodatkowych elementów ochronnych, jak zapasowe gąsienice czy osłony wykonane w warunkach polowych. Możliwe jest również polepszenie kamuflażu czołgu, które może ograniczyć jego widoczność i utrudnić jego dostrzeżenie z lądu czy powietrza:
Kamuflaż - kamuflaż zmniejsza zasięg, z którego można zostać wykrytym przez wrogie pojazdy i samoloty.
Dodatkowy pancerz - użycie zapasowych gąsienic i innych materiałów w roli dodatkowego pancerza. Nieco zwiększa wytrzymałość czołgu, ale również i jego wagę.Uzbrojenie
Modyfikacje z tej grupy mają wpływ na uzbrojenie pojazdu, ruchy wieżą i precyzję ostrzału. W tej grupie dostępne są następujące modyfikacje:
Dostosowanie Ognia - kalibracja działa. Eliminuje błędy niewspółosiowości pomiędzy działem i celem, poprawia celność prowadzonego ognia.
Napęd wieży - serwis i smarowanie mechanizmu trawersu wieży, smarowanie łożysk pierścienia wieży. Czynności te poprawiają gładkość ruchu wieży, lekko zwiększając jego prędkość. Modyfikacja pozwala na lepsze śledzenie celu w walce.
Mechanizm Elewacji - serwis i czyszczenie mechanizmu elewacji działa zwiększa jego prędkość działania. Wyeliminowanie wolnych przestrzeni poprawia celność działa.
Wsparcie Artyleryjskie -pozwala na wezwanie wsparcia artyleryjskiego na wyznaczoną pozycję. Modyfikacja ta dostępna jest tylko dla czołgów średnich i lekkich.
Nowe typy pocisków - każdy czołg i działo samobieżne posiada możliwość odblokowania historycznych pocisków. Dla jednego działa wytwarzano różne pociski w różnych etapach wojny, dlatego to samo działo może posiadać różne pociski w zależności od czołgu. Na przykład, wczesne wersje sowieckiego czołgu średniego T-34 uzbrojone w działa 76mm nie posiadają dostępnej amunicji APHE (Przeciwpancerny z małym ładunkiem kruszący, który detonuje w momencie uderzenia lub z niewielkim opóźnieniem, powodując większe zniszczenia), która weszła do użycia dopiero w latach 1943-1944. Jednakże, amunicja ta dostępna jest dla późniejszych modeli tego czołgu uzbrojonych w to samo działo.
MaciekM4a4

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Reklama

Dywizjony

316 Dywizjon Myśliwski

 • Ogłoszenie rekrutacyjne
 • Strona: 316.enjin.com

 • United Legions

 • Ogłoszenie rekrutacyjne
 • Strona: unitedlegions.pl

 • 315 Dywizjon Myśliwski

 • Ogłoszenie rekrutacyjne
 • Strona: 315dywizjon.pl

 • Polish Fighting Team

 • Ogłoszenie rekrutacyjne
 • Strona: polishfightingteam.blogspot.com

 • Dywizjon 303

 • Ogłoszenie rekrutacyjne
 • Strona: 303clan.enjin.com

 • Skrzydło Lotnictwa Taktycznego

 • Ogłoszenie rekrutacyjne
 • Strona: skrzydlolt.pl