War Thunder

Pobierz grę Forum

O grze

Poradniki

Inne

Samoloty Brytyjskie

Beaufighter Mk.VIC

W dwuosobowym Beufighterze z serii ciężkich myśliwców pewne modyfikacje zostały stworzone do patrolowania wybrzeży i eskorty statków. Oznaczenie tych wariantów kończyło się literą C, aby wskazać, że były one używane przez Coastal Command.

Rok: 1942
Typ: Ground Attack, Torpedo Bomber
Beaufighter Mk.X

Firma Bristol postanowiła wykorzystać posiadającą technologie i podstawowe elementy konstrukcji bombowca torpedowego Beaufort w projektowaniu nowego myśliwca dalekiego zasięgu, a więc projekt Beaufighter powstał jako udoskonalona wersja Beuforta.

Rok: 1942
Typ: Ground Attack, Torpedo Bomber
Blenheim Mk.IV

Bristol Blenheim był brytyjskim lekkim bombowcem, który miał szerokie zastosowanie od pierwszych dni walk II Wojny Światowej. Nowsze wersje ciężkiego myśliwca okazały się owocne.

Rok: 1937
Typ: Bomber


Gladiator Mk.II

Gloster Gladiator był ostatnim a zarazem najlepszym dwupłatowym myśliwcem w Brytyjskich siłach powietrznych. Projekt dwupłatowca został uznany jako przestarzały już w czasie produkcji Gladiatora, ale było jasne, że Wielka Brytania może nie mieć czasu na masową produkcje jednopłatowców.

Rok: 1937
Typ: Fighter
Hurricane Mk.I

Hawker Hurricane był najpopularniejszym brytyjskim samolotem II Wojny Światowej. Hurricane był wynikiem dążeń spółki Hawker do stworzenia jednopłatowego myśliwca opartego na technologi najlepszych dwupłatowców jak ''Furry''. Kadłub wymagał minimalnej zmiany w instalacji zamkniętego kokpitu.

Rok: 1937
Typ: Fighter
Hurricane Mk.IIB

Hawker Hurricane w czasie II wojny światowej był jednoosobowym Brytyjskim myśliwcem zaprojektowanym przez Hawker Aircraft Ltd w 1934 roku. Łącznie 14.000 Hurricane zostało wyprodukowanych w czasie wojny. Niektóre samoloty latały na misje przechwytujące, osiągając bardzo dobre wyniki.

Rok: 1940
Typ: Fighter
Boston Mk.I

Dwusilnikowy średni bombowiec/ciężki samolot powietrze-ziemia(druga wersja na zamówienie Francuzów)

Rok: 1939
Typ: BomberDewoitine D.520

Jednoosobowy, w całości metalowy myśliwiec z chowanym podwoziem i kołem na ogonie. Pierwszy raz w powietrzu w roku 1938.

Rok: 1940
Typ: Fighter

Havoc Mk.I

Dwusilnikowy samolot przeznaczony do atakowania celów naziemnych, stworzony w celu zatarcia granicy pomiędzy myśliwcami a bombowcami.

Rok: 1941
Typ: Ground Attack

Hellcat F Mk.I

Prototyp tego samolotu w lipcu 1942 natomiast produkcja seryjna rozpoczęta została już w październiku tego samego roku. Jeden z najlepszych Brytyjskich myśliwców wyposażony w ośmiu cylindrowy silnik chłodzony powietrzem, sześć karabinów maszynowych oraz z miejscem na podwieszenie do 3 bomb o łącznej 500kg.

Rok: 1942
Typ: Fighter
Lancaster Mk.III

Ciężki czterosilnikowy w całości metalowy brytyjski bombowiec. Pierwszy prototyp pokazano 9 lutego 1941 natomiast produkcje masową rozpoczęto w październiku tego samego roku.

Rok: 1942
Typ: Heavy Bomber


Mosquito FB Mk.VI

Dwusilnikowy myśliwiec-bombowiec drewnianej konstrukcji. Oryginalnie miał pełnić funkcje samolotu wielozadaniowego jako zwiadowca/bombowiec. Dzięki swojej dużej szybkości nadawał się do tego wprost idealnie.

Rok: 1943
Typ: Ground Attack, Bomber, Heavy Fighter
Spitfire Mk.I

W pełni metalowej konstrukcji jednosilnikowy myśliwiec brytyjski. Swój pierwszy lot odbył w marcu 1938 a masowa produkcja rozpoczęła się już w maju. Jeden z najlepszych samolotów drugiej wojny światowej.

Rok: 1940
Typ: Fighter


Spitfire Mk.II

Druga wersja brytyjskiego Spitfire wzmocnionego o nowe lepsze uzbrojenie oraz silnik, który w dużej mierze przyczynił się do zwiększenia szybkości już i tak niedoścignionego myśliwca.

Rok: 1940
Typ: Fighter


Spitfire Mk.IX

Wyposażony w jeszcze lepszy silnik niż swój poprzednik opracowany aby nadążyć za szybko rozwijającym się lotnictwem niemieckim.

Rok: 1942
Typ: Fighter


Swordfish Mk.I

Jednosilnikowy bombowiec torpedowy, konstrukcji mieszanej. Pierwszy raz wzbił się w powietrze w kwietniu 1936 roku. Samolot pomimo wysokiej celności był bardzo powolny jak na standardy drugo wojenne dlatego szybko został zastąpiony nowszym modelem.

Rok: 1936
Typ: Torpedo Bomber
Tempest Mk.V

Samolot o projektowany na maszynę o wyjątkowo dużej prędkości, myśliwiec posiadający możliwość podwieszenia bomb. Jak się później okazało z powodu dość ciężkiego silnika i nienajlepszej wytrzymałości samej struktury aeroplanu, nie mógł rozwinąć oczekiwanej prędkości.

Rok: 1944
Typ: Fighter
Typhoon Mk.IA

Jeszcze przed pojawieniem się na scenie teatru wojny Hurricane, seryjnie produkowano właśnie te maszyny. Zaprojektowane jako nowa generacja samolotów były niezwykle szybkie i zwrotne.

Rok: 1940
Typ: Fighter