War Thunder

Pobierz grę Forum

O grze

Poradniki

Inne

Lokacje

Bitwa o Bulge

Ardeny to pasma górskie znajdujące się na granicy Belgii i Niemiec. Z powodu trudnego terenu i dużej liczby stacjonujących tam jednostek, zrzut w tym miejscu nie był możliwy. Właśnie dla tego ten teren, ma takie znaczenie strategiczne. Znajduje się tu kilka lotnisk oraz miasto Bostogne i kilka mniejszych wiosek. Niedaleko od miasta płynie rzeka Meuse.

Oblężenie Malty

Malta i Gozo to dwie wyspy w rejonie morza Śródziemnego na południe od Sycylii. Malta jest jednym z najważniejszych strategicznie punktem w regionie. Posiadacz tej wyspy może kontrolować ruch morski łączący Europę z Afryką. Znajduje się tu kilka lotnisk i portów w tym Kalafrana.

Bitwa o Ruhr

Ruhr to region w Zachodnich Niemczech, i jedna z największych policentrycznych aglomeracji w kraju. Jest przemysłowym centrum Niemiec z przemysłem rafineryjnym, metalowym i zbrojeniowym, a także kilkoma lotniskami.

Czytaj więcej


Atak na Pearl Harbor

Pearl Harbor jest największą stacją marynarki wojennej U.S. na Pacyfiku, znajdującą się w Oahu, jednej z wysp na Hawajach. W jej skład wchodzą lotniska, porty i stocznie.

Czytaj więcej


Bitwa o Midway

Midway to Atol znajdujący się na Północnym Atlantyku, na północ od Archipelagu Hawaje. Miejsce bazy morskiej i powietrznej USA.

Czytaj więcej


Bitwa o Kuban

Kuban to rejon Północnego Kaukazu na wybrzeżu morza czarnego. Znajdują się tam miasto Gelendzhik i Novorossiysk. Te drugie jest domem dla największych baz w rejonie morza czarnego. Znajdują się tu lotniska i porty.

Czytaj więcej


Operacja obronna Mozdok-Malgobek

Mozdok to miasto w rejonie Północnego w rejonie znajdujące się na obu brzegach rzeki Terek. Miasto Malgobek natomiast po jej prawej stronie, na południe od Mozdok. Przystań Terek odziela oba miasta. Na wschodzie znajduje się jeszcze miasto Grozny. Na tym terenie jest aż pięć lotnisk.

Czytaj więcej


Norweskie Fjordy

Wybrzeże Norwegii pokryte jest kamiennymi fiordami. To tutaj znajduje się jedno z największych miast Norwegii – Bergen, oraz lotnisko Herdla.

Czytaj więcej


Bitwa o Peleliu

Peleliu jest wyspą koralową na morzu Filipinskim. Jest to też częścią archipelagu Palau, zlokalizowanemu na północ od Angaur. Na wyspie zlokalizowane jest lotnisko.

Czytaj więcej


Bitwa o Wyspę Wake

Wyspa Waketo tak naprawdę grupa 3 Atoli: Wake, Peale i Wilkes. Jest zlokalizowana na Pacyfiku, na północ od wyspy Marshala i zachód od Pearl Harbor. Wyspa jest miejscem stacjonowania bazy militarnej i portu.

Czytaj więcej


Bitwa o Khlakhyn Gol

Khalkhyn Gol to rzeka płynąca pomiędzy Chinami a Mongolią. W tym regionie znajdują się 4 lotniska, 3 z nich na obszarze Mongolii i 1 na obszarze Manchukuo. Niedaleko leży również miasto Burd Obo.

Czytaj więcej


Bitwa o Guam

Guam jest największą wyspą na archipelagu Marian znajdującego się na Pacyfiku. Północna część wyspy składa się z koralowca, a południowa z części wulkanicznej.

Czytaj więcej


Bitwa o Saipan

Saipan jest drugą co do wielkości wyspą na archipelagu Marian, zlokalizowanego na Pacyfiku. Wschodni brzeg wyspy schodzi do miejsca, w którym rozpoczyna się rów mariański. Na południe od Saipan znajduje się inna wyspa Tinian. Na tych wyspach znajduje się kilka lotnisk.

Czytaj więcej


Bitwa o Stalingrad

Stalingrad jest największym miastem przemysłowym u brzegu Vołgi. Biegnie przez niego bardzo ważna droga łącząca Europejską i Kaukaską część Rosji. Miasto samo w sobie posiada wiele fabryk i kilka lotnisk.

Czytaj więcej


Operacja Korsun-Shevchenkovskii

Korsun-Shevchenkovskii jest miastem na Ukrainie zlokalizowanym przy rzece Ros, dopływie Dniepru. W tym sektorze znajduje się kilka lotnisk.

Czytaj więcej


Bitwa o Brytanie

Dover to jedne z największych miast w Hrabstwie Kent na południowym wybrzeżu Brytani. Leży w cieśninie Pas-de-Calais, w najwęższej części Kanału La Manche najbliżej Europejskiego kontynentu. W pobliżu znajduje się port morski i kilka lotnisk.

Czytaj więcej